zaterdag 18 januari 2025
FN TOP logo FN TOP add

VBW voert positief overleg met ministeries over de veiligheid van werken in bloemenwinkels

VBW voert positief overleg met ministeries over de veiligheid van werken in bloemenwinkels

Afgelopen woensdag 11 december heeft Marco Maasse namens VBW overleg gehad met het Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) en Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW). VBW was uitgenodigd om de beide Ministeries bij te praten over de veiligheid van het werken in de bloemenwinkels, naar aanleiding van de publiciteit rond gebruik van gewasbeschermingsmiddelen op bloemen.

Het overleg stond vooral in het teken van informatie-uitwisseling en verkennen van samenwerkingsmogelijkheden naar mogelijke verbetering. Met, volgens VBW,  grote bereidheid van de Ministeries om mee te denken in het belang van onze branche. In het nieuwe jaar hopen we het overleg te continueren.

Vanuit de analyse die VBW heeft gemaakt, is de conclusie dat het werken in de bloemenwinkels veilig gebeurt. Vanuit de arbodienst en verzuimverzekeraar zijn er geen aantoonbare signalen dat residuen op bloemen voor problemen zorgen. Bij het Nederlandse product is daarvoor ook geen enkele reden, vooral omdat er door kwekers strak wordt gewerkt met alleen door de Nederlandse overheid toegestane bestrijdingsmiddelen. Bovendien werken veel Nederlandse kwekers steeds meer met natuurlijke bestrijders. De partijen zijn van mening dat dit beeld bij bloemen van kwekers van andere continenten vanwege lokale omstandigheden minder scherp is. Hier is nader productonderzoek wel wenselijk stellen zij.

Extra preventiemaatregelen
VBW adviseert nogmaals aan bloemisten om extra preventie-maatregelen te treffen. Bij het schoonmaken van de bloemen (in de binderij) en bij het opruimen van het groenafval is het zeer aan te bevelen handschoenen te dragen en deze ook periodiek te wassen. Na dit schoonmaken is handenwassen belangrijk. Daarnaast, maar dat is de basisregel, altijd handen wassen voor het eten, vooral omdat eventuele residuen via het eten in het lichaam kunnen komen. In overleg is nader afgestemd dat deze extra preventiemaatregelen zullen worden verwerkt in de arbocatalogus van de branche.

Vervolgstappen
Het ministerie is bezig met een nader kwaliteitsonderzoek op met name bloemen van andere continenten. Als deze informatie beschikbaar komt zal het overleg met VBW worden vervolgd, om informatie verder op elkaar af te stemmen.

 


Redactie Floranews | 13-12-24 | Artikel doorsturen Voeg dit nieuws item toe aan FaceBook Voeg dit nieuws item toe aan Twitter

2501HCTS.TECH


Overig nieuws



2025 - Site by ZIND / Design by carenZa
Floranews Mobile RSS